A szakmában többen választották 2016 színének a fehéret. Bár a piszkosfehér különböző árnyalatai már évek óta népszerűek, érdemes óvatosan bánni velük, különösen a fürdőszoba esetében. A mindent elsöprő fehérség rideg, túlságosan steril hatást eredményez, de okosan használva komoly segítséget nyújt fürdőszobánk stílusos kialakításához.
1. White Cube
Nem véletlenül állítják ki a múzeumok és a galériák fehér háttér előtt a műtárgyakat. Akár egyedi építészeti megoldásról, akár egy különleges bútorról vagy más lakberendezési tárgyról van szó, a fehér környezet (falak, bútorok, padló) segít kiemelni a szoba legizgalmasabb elemeit. Hasonlóan működik abban a szerencsés helyzetben, ha esetleg gyönyörű, természetes kilátás nyílik a fürdőszobánk ablakából: a semleges fehér nem vonja el a figyelmünket, keretet ad anélkül, hogy befolyásolná látványt.
2. Természetes fény helyett
Gyakran előfordul, hogy a fürdőszoba nélkülöz minden természetes világítást. Ebben az esetben igazán nagy segítséget nyújtanak a fehér árnyalatok: nyilvánvalóan így is szükség lesz néhány lámpára a falon és a plafonon, de sokkal világosabb és barátságosabb teret kapunk.
3. Optikai növekedés
A kis fürdőszobák szintén a gyakori építészeti megoldások közé tartoznak. Ilyenkor az egységes színhasználat segít abban, hogy ne törjön meg a tér, a fehér világossága pedig optikailag nagyobbnak mutatja a helységet, mint amilyen az valójában. Arra azonban mindenképp figyeljünk, hogy a hidegebb árnyalatokkal pont ellentétes hatást érünk el.
4. Kontraszt
Legyen szó lágy és melegséget árasztó anyagokról, mint a fa, harsány színekkel párosítva csak rontani tudunk rajtuk. A fehér kontraszt biztosítja az ideális egyensúlyt a fürdőszobában.