A szokás nagy úr: sokszor bele sem gondolunk, mennyi időnket és energiánkat elveszi egy-egy rosszul rögzült mozdulat vagy tevékenység. Vizsgáljuk felül őket egy tisztább, rendezettebb konyháért!
1. Tányéron, szalvétán aprítani a zöldséget, gyümölcsöt
Bármennyire is sietünk, mindig használjunk vágódeszkát! Nem csak a konyhai munkalap köszöni meg később az elővigyázatosságunkat, hanem a késeink is – nem utolsósorban pedig sokkal kényelmesebb is ezen végezni az ételek előkészítését.
2. Elfeledkezni a kések élesítéséről
A hatékony és egyszerű főzés a jó eszközöknél kezdődik, ehhez pedig hozzátartozik a késeink megfelelő karbantartása is. Évente legalább egyszer szánjunk időt az élezésükre!
3. Ugyanazt a szivacsot használni mindenhol
Mondanunk sem kell, hogy mennyire nem higiénikus azzal a szivaccsal elmosni az edényeket, tányérokat, amelyekből eszünk, mint amivel előtte a földre pottyant ételmaradékot takarítottuk fel. Legyen kéznél több tisztítóeszköz is: egy törlőruha a konyhapulthoz, egy a padlóhoz és egy újabb a kéztörléshez.
4. Hagyni eluralkodni a káoszt
Egy jó konyha alapja a megfelelő rendszerezés, hogy mindig, minden kéznél legyen, amikor szükség van rá. Tegyünk rendet a fiókokban, használjunk fiókrendszerezőket, kosarakat és üvegeket, amelyekben a száraz hozzávalókat, mint a tésztát, lisztet vagy müzlit is tarthatjuk – ilyen egyszerű lépésekkel is átláthatóbbá tehetjük a konyhánkat.
5. Nem mosogatni főzés közben
Nagy a kísértés, hogy mindent csak berakjunk a mosogatókagylóba vagy a gépbe, de így csak felhalmozzuk és későbbre halasztjuk az elkerülhetetlent. Amikor épp van néhány percünk a főzés-sütés alatt, kezdjünk neki a mosogatnivalóknak!