Bitay Andinak nemcsak a mindennapjaiban fontos a természetesség és a minimalizmus, hanem otthona kialakításában is. A Kacatmentes otthon megálmodója saját nappalijának berendezésén keresztül ad hasznos tanácsokat a kis otthonok berendezéséhez.
Egy apró alapterületű otthon minden nap motivációt ad ahhoz, hogy tudatosan alakítsuk ki élettereinket és ne halmozzunk fel felesleges dolgokat. Bitay Andi, aki évek óta vezeti Maison blogját a környezettudatosság, fenntarthatóság és a minimalizmus témájában, férjével és kisfiával él kis városi lakásukban. Többek között ezekről a tapasztalatairól ír és beszél a Kacatmentes otthon felületein, ezúttal pedig a Bonami segítségével ad hasznos tippeket – egyenesen a nappalijából.
Egy tér, több funkció
A városi lakásuk eddig is Andi munkahelyéül szolgált, a járványhelyzet azonban új kihívások elé állította őket is: immár nemcsak ő, hanem a férje is ide tette át irodáját, miközben kisfiuk is sok időt töltött a négy fal között velük. Az otthon fogalma nemcsak felértékelődött számukra, de bizony át is alakult: immár sokkal több funkciónak kellett megfelelnie, hiszen számos más tevékenységük is a négy fal közé korlátozódott ebben az időszakban.
– Nem szabad kétségbeesni a kevés négyzetmétertől – vallja Andi. – Tekintsünk rá úgy, mint egy nagyszerű kreatív kihívásra!
Okos tárolás
Ha kis méretű a nappalink, jobb, ha a tárolást inkább máshol oldjuk meg.
– Először azt kell átgondolni, hogy melyek azok a dolgok, amikre valóban szükségünk van, amiket szeretünk és használunk. A fő életteret, mint például a nappalit, ne használjuk tárolásra! Igyekezzünk minél szellősebben berendezni, hogy tágasabbnak hasson.
Dizájn és funkcionalitás: a kanapé fontossága
– Egy pici lakásban nagyon fontos, hogy egy adott bútor több szerepet is betöltsön – vallja Andi. Az időtálló bútorok két alappillérje, hogy az adott darab dizájnja illeszkedik a környezetébe, valamint többféle felhasználási lehetőség is rejlik benne. Andinak pontosan ezért esett a választása erre a kanapéra: egyszerre kiegészítője a dolgozósaroknak, olvasósarok, pihenőhely, és még akár a család összes tagja is elfér rajta egyszerre. A letisztult stílus, a könnyed vonalvezetése és a természetes anyaga pedig szépen illeszkedik a többi bútorhoz.
– Eléggé pici lakásban élünk, ahova nem szerettem volna semmilyen súlyos vagy annak tűnő bútort behozni. Kanapénk könnyű, helytakarékos, mégis kényelmes, és ráadásul fenntartható erdőgazdálkodásból származó fából készült – magyarázza a blogger, aki szerint ha van rá lehetőségünk, keressünk többfunkciós, átalakítható bútorokat, például kinyitható kanapét, vagy lehajtható asztalkát.
Egy hangsúlyos darab: a dohányzóasztal
Andi másik kedvenc bútora a nappaliban a borovi fenyőből készült dohányzóasztal: – Nagyon megfogott a kialakítása, mert olyan hatást kelt, mintha emeletes asztalka lenne és a belsejében is van tárolóhely.
Egy stílusteremtő darab egy kis méretű helyiségből sem hiányozhat tehát, arra azonban figyeljünk, hogy a dizájn ne a funkció rovására menjen.