Bizonyos bútoroknak és kiegészítőknek nemhogy jól áll az idő, de egyedibbé és szebbé varázsolják az otthonunkat. A másodkézből vett lakberendezési tárgyak nem utolsósorban pedig sokszor olcsóbban is beszerezhetők, ráadásul a környezetünket is kímélhetjük választásunkkal.
1. Porcelánok és kerámiák
Legyen szó vázáról, szobanövénytartóról vagy étkészletről, a nem futószalagon készült kerámiák és porcelánok színei, formái és mintái igazi kincseinkké válhatnak, miközben gyűjtésük közben az azokat készítő művészek, műhelyek történeteivel is gazdagíthatjuk otthonunkat.
2. Fa bútorok
Ellentétben a manapság elterjedt furnérlemezekkel és a fa-műanyag kompozitokkal, a tömörfából készült darabok tartósabbak és mutatósabbak – és újonnan beszerezve bizony jóval borsosabb árúak is. Érdemes tehát résen lenni, akár Facebook csoportokban, akár a bolhapiacokon, és lecsapni időben egy-egy szép cseresznye-, juhar- vagy tölgyfából készült bútorra.
3. Szőnyegek
A mai modern gyártási és festési technológiákkal készült szőnyegek előállítása rendkívül káros a környezetre, nem beszélve arról, hogy a legtöbb esetben nem is annyira tartósak és szépek, mint a kézzel készült vintage verzióik. Vásárlás előtt mindenképp érdemes ellenőrizni, honnan származik az adott darab, hiszen a professzionális tisztítás után is maradhatnak benne olyan anyagok (például állatszőr), amelyek irritálhatják az allergiásokat.
4. Keretek és tükrök
Egy régi, fából készült képkeretben másképp mutat a kedvenc fotónk, festményünk, a manapság pedig trendinek számító, hangsúlyos tükrök új karaktert adhatnak az enteriőrnek. Utóbbit ráadásul, ha jól helyezzük el, még optikailag csalhatunk is a helyiség méretén, nagyobbnak láttatva azt.
5. Bőrbútorok
Igazi klasszikus, elegáns anyag a bőr, amely által egy izgalmas textúrát csempészhetünk az enteriőrbe. A bőrből készült bútoroknak pedig csak jót tesz az idő. A megszokott vintage darabokon túl a 70-es, 80-as évekre jellemző színes darabok – például kék, piros, zöld vagy sárga – is igazi ritkaságok.