A főbb követelmények: legyen szép, nyugalmat árasztó és ne kelljen két év után lecserélni a komplett berendezést. Lássuk, hogyan valósítható meg az ideális környezet a kis trónörökös fogadására.
Bútorok
Válasszon olyan kiságyat, aminek a mélysége állítható, majd a későbbiekben levehető a rácsos rész. Így egészen kisiskolás koráig kiszolgálja a gyerkőcöt. Praktikus a pelenkázó komód is, hiszen amikor már nincs szükség a pelenkázóra, csak leszereli a tetejét. Amennyiben elég nagy a gyerekszoba, érdemes beszerezni egy kisebb kényelmes kanapét, ami jól jön szoptatásnál, de akkor is, ha a gyerkőc lebetegszik, és nem szeretné egyedül hagyni éjszakára.
Tárolás
Egy újszülöttnek nincs sok mindenre szüksége, ám egy-két év, és elborítanak minket a könyvek, ruhák, játékok. Ezért nem árt már az elején beszerezni olyan szekrényt, dobozokat, polcokat, amik megkönnyítik a rendszerezést.
A színek
Ami fontos: halvány árnyalatokat válasszunk, és ezek jelenjenek meg a kiegészítők mintáiban. Ne tobzódjon erős színekben a babaszoba, nem szabad túlstimulálni az újszülöttet! Ez a visszafogottság később is jól jöhet: könnyebb lesz újabb, a szobához illő kiegészítőket beszerezni, ami a kicsi fejlődésével elkerülhetetlen lesz.
Textilek
Válasszon természetes anyagú textileket, amiket könnyű tisztítani és tisztán tartani.
A padló
Jobb, ha kerüli a padlószőnyeget a kicsi szobájában, ez ugyanis magába szívja a port, nehezebb tisztítani, ezért növeli a porallergia, asztma kialakulásának esélyét. Ha ragaszkodik a szőnyeghez, válasszon kifejezetten gyermekszőnyeget, bár az első években a habszivacs játszószőnyeg jobb szolgálatot tesz.