Ahány tapéta, annyiféle felrakási mód és dekorálási lehetőség, amelyekkel még izgalmasabbá és eredetibbé varázsolhatjuk a helyiségeket.
1. A vizesblokk nem akadály
Néhány éve még elképzelhetetlen volt, hogy a konyhát vagy a fürdőszobát tapétával dobjuk fel, ám ma már kaphatók a vízálló változatok, így az sem lehet kifogás többé, mi lesz, ha vizes lesz. Ezekben a helyiségekben dekorációs elemként működik a tapéta, ezért válasszunk feltűnő, mintás darabot egy olyan falrészre, amit szeretnénk kiemelni.
2. Játék a mintákkal
Az absztrakt mintás tapéták nagyon jól mutatnak, de csak addig, amíg nem uralják az egész szobát. Jelenjen meg az adott motívum egy-egy kiegészítőn is, hasonló színösszeállításban, mint a falon. Ügyeljünk a hatásos elrendezésre, törekedjünk a harmóniára. Ha sok helyen megjelenik ugyanaz a minta, akkor az már zavart kelt.
3. Tapétára tapétát
Válasszunk ki egy semleges tapétát a falra, majd egy mintás, érdekes, mutatós tekercset, amely színvilágában harmonizál a fali tapétával. A mintásat vágjuk méretre, és helyezzük képkeretekbe. Az így kapott „alkotások” nagyon szépen mutatnak majd a háttéren.
4. Tapétás polc
Hangsúlyossá és egyedivé tehetjük a polcos szekrényt, ha a belsejét kitapétázzuk. A hátul nyitott polcrendszernél elegendő, ha csak közvetlenül a polc mögött tapétázzuk ki azt a falrészt, ahová a bútordarab kerül. Válasszunk olyan színű vagy mintájú tapétát, ami kontrasztot alkot az eredeti falszínnel.
5. Váratlan hatás
A csíkos tapétát szinte mindig függőlegesen ragasztják a falra, pedig vízszintesen sokkal érdekesebb hatást érhetünk el vele.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!