Csodálatos kilátás a Dunára, a szomszédban hangulatos kávéházak, pékségek – és mindez karnyújtásnyira a város egyik legszebb parkjától.
Ez az én stílusom! Egyszerű, modern, letisztult formák, némi eklektikával megbolondítva – mutatja büszkén Ágnes, a tulajdonos, körbevezetve a mindössze 55 négyzetméteres kis lakáson, amiben ő az első pillanatban meglátta a lehetőséget. Az 1936-ban épült házban lévő lakást felújított állapotban vette, mégis belevágott egy átalakításba, hogy a személyiségét is belecsempéssze leendő otthonába. Az általa jól ismert és hasonló ízlésű Zimay Kriszta enteriőrtervezőt kérte fel, hogy legyen segítségére.
– Az építészeti adottságok kiválóak voltak, de a térkihasználást nem találtuk igazán ésszerűnek. Ezért a helyiségeket átrendeztük, és a lakás fő vonzerejét, a panorámát emeltük a középpontba. A meleg színek dominálnak, a nagy törtfehér felületek mellett megjelenik a barna, a kellemes tónusú szürke, és ellenpontozásként sárga kiegészítőket használtunk – mondja a tervező, aki egyetértett a tulajdonos elgondolásával: úgy legyen elegáns az enteriőr, hogy közben ne feszélyezze az embert, és otthonos hangulatot árasszon. – Nagyon fontos, hogy ne féljünk hozzányúlni egy lakáshoz, akkor se, ha eleinte kivitelezhetetlennek tűnnek az elképzeléseink. A mi esetünkben például falbontással, tárolók, gardróbok beépítésével a mai igényeknek megfelelő lakást kaptunk: tágas nappalit étkezővel egybeépítve, ahol a konyha fehér frontjaival teljesen belesimul a tér egészébe. Ebben a lakásban a legfontosabb feladat a 3,1 méteres belmagasság teljes kihasználása volt. Szó szerint egyetlen millimétert sem hagytunk elveszni – magyarázza a szakember. – Az egyedi szekrényeket gipszkarton falba süllyesztettük, és hogy ne törjük meg a lakás eleganciáját, helyet szorítottunk külön a háztartási résznek is, ahova a mosó- és szárítógép került. A konyhából nyíló cselédszobát megszüntettük, itt egy kényelmes, gardróbbal ellátott hálószobát alakítottunk ki. Az ablakos, panorámás fürdőszobát is vétek lett volna megtartani eredeti funkciójában, ezért a fürdőt átköltöztettük a légudvar felé, egészen pontosan beépítettük a lichthófot, így növelve a lakás vizuális tereit. A fürdő helyére az étkező került, amit egybenyitottunk a nappalival, innen nyílik az a kis erkély, ahonnan a parkot és a Dunát csodálhatjuk.
A lakásban a sok ablak rengeteg fényt biztosít, így szerencsére a tulajdonosnak nem kellett extra világításon gondolkodnia.
– Annyira jól sikerült a felújítás, hogy már vételi ajánlatot is kaptam. De ahogy az lenni szokott, a hosszú átalakítás során nagyon a szívemhez nőtt a lakás, és képtelen lennék megválni ettől a gyöngyszemtől – jegyzi meg mosolyogva Ágnes, miközben a teraszon ülve kortyolja kávéját a tavaszi napsütésben.