Nyár helyett idén szeptember 17. és 19. között jelentkezik immár negyedik alkalommal a Műtárgyak Éjszakája, amely 100 különböző programon, kis létszámú részvétel mellett várja a művészetek és műtárgyak iránt érdeklődőket. A Lakáskultúra összegyűjtötte a kedvenceit.
1. Aranypénzleletek az Erdélyi bástyából
A mai Táncsics Mihály utca 9. telke a Várnegyed egyik legizgalmasabb területe, amelyet a tegtöbben talán Táncsics kiszabadításáról ismernek – ennél azonban sokkal régebbi a története. 2018-ban indult meg az ásatás a telek egyik részén, ekkor Terei György régész két pénzleletet is talált. A programon résztvevők a ritka kincslelet történetével ismerkedhetnek meg.
További infókért és a programon való regisztrációért kattints ide!
2. Tárlatvezetés Czigány Ákos és Néma Júlia közös kiállításán
A Várfok Project Room évadnyitó, Dobozember című kiállítása Czigány Ákos fotográfus és Néma Júlia keramikus tervezőművész műveit mutatják be maguk a művészek. A tárlaton végigvonuló két vezérmotívum, a doboz és a ház legkülönbözőbb formákban való megjelenítései adják a kiállítás alapját.
A tárlatvezetésen való részvételhez, valamint a további részletekért klikkelj ide!
3. A Magyar Nemzeti Múzeum legkiemelkedőbb darabjai
A program keretein belül olyan különleges és egyedi tárgyakkal találkozhatunk és ismerkedhetünk meg egy óra alatt, mint például Mozart klavikordja, Sisi ruhadereka, amelyben meggyilkolták, a Beethoven majd Liszt Ferenc tulajdonában lévő zongora, és nem beszélve a Sztálin szoborról.
Részletekért és a regisztrációhoz kattints ide!
4. Műteremlátogatás a Fiatal Képzőművészek Stúdiója Egyesületében
Három időpontban is alkalmunk nyílik betekinteni a hat évtizedes múltra visszatekintő Fiatal Képzőművészek Stúdiója Egyesület (FKSE) szakmai szervezetéhez.
A szeptember 17-i időpontra itt, szeptember 18-ra ide kattintva, szeptember 19-re pedig ide klikkelve regisztrálhatsz.
5. Tárlatvezetés Bartha Máté fotográfus Kontakt című kiállításán
A sorozat, amely 2018-ban elnyerte a Capa Nagydíjat, egy civil, de katonai szabadidős programokat létrehozó szervezet, a Honvédsuli közösségének mindennapjaiba, azaz a fegyelem, a próbatételek, az erőszak, de a gyengeség, fájdalom, a szerelmek és barátságok intim jeleneteibe enged bepillantást.
A további részletekért és a programon való regisztrációhoz klikkelj ide!
6. A Vasarely Illúzió: interaktív tárlatvezetés és workshop
Hogyan érte el Victor Vasarely, hogy olyat is lássunk, ami nincs a képen? Milyen eszközök és színek szükségesek ahhoz, hogy létrejöjjön az optikai illúzió? A programon résztvevők közelebbről megvizsgálhatnak néhány Vasarely alkotást és ki is próbálhatják az itt megismert technikákat.
Kattints ide a programon való regisztrációhoz és a további részletekért!
7. Műteremlátogatás Barakonyi Zsombornál
Barakonyi Zsombor bemutatásra kerülő legújabb alkotásai a művésztől már megszokott realisztikus, ám mégis misztikus, sejtelmekkel teli városkép ábrázolások. A programon résztvevők megismerhetik a művészt és munkáit, valamint a beszélgetés keretében betekintést kaphatnak a művészi alkotófolyamatba.
További részletekért és a regisztrációhoz kattints ide!
8. Szépművészeti Múzeum: kreatív alkotás, reneszánsz tájfestészeti kísérletek
Az Európai művészet 1250-1600 között c. kiállításban tartott tárlatvezetés keretében a résztvevők megismerkednek a képeken ábrázolt táj szerepével, céljával, alapvető színtanával, majd a gyakorlatban is kipróbálhatják a táj ábrázolásának néhány lehetőségét.
Klikkelj ide a részletekért és a regisztrációhoz!
9. Tárlatvezetés Mulasics László kiállításán
Vadászkutyák, szarvasok, griffek – a középkori vadász jelentekből és velencei brokátanyagokról vett rejtélyes állatok Mulasics László életművének egyik legizgalmasabb vonulatát jelentik.
A programért és a regisztrációhoz kattints ide!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!