Minél apróbb egy lakás, annál több kreativitást igényel a berendezése.
1. Pontos méretek
Amikor nekifogunk egy kis alapterületű lakás berendezésének, mérőszalaggal a kezünkben induljunk vásárolni. Úgy válogassunk a fotelek, kanapék, asztalok között, hogy a lehető legfiligránabb darabokat vigyük haza.
2. Stíluskavalkád helyett
Kerüljük az eklektikát – ez zsúfolt hatást kelt a térben –, és ügyeljünk rá, hogy legalább a főbb bútordarabok hasonló stílusúak legyenek. Ugyanez vonatkozik a dísztárgyakra is. Minél kevesebbet helyezzünk el a lakásban, és kerüljük a teret összehúzó szín- és formakavalkádot.
3. Fényes részletek
Optikailag nagyítják a teret a tükröződő felületek. Ilyen maga a tükör, az üveg vagy bármilyen festett magasfényű felület, amelyeket a praktikus okokból méretre gyártott bútoroknál választhatunk. Érdemes pénzt áldozni az egyedi darabokra, hiszen így az összes beugrót, falfülkét, ajtó fölötti területet kihasználhatjuk.
4. Egyedileg gyártott darabok
A méretre gyártott bútorok másik fontos feladata lehet, hogy a térben elválasszanak különböző funkciókat. Egy polcrendszer vagy szekrénysor jól elkülönítheti a konyhát a hálórésztől vagy akár az étkezőt a nappalitól.
5. Színek & minták
Mikor a falszínt választjuk ki, gondoljunk arra, hogy a fehér, az egészen halvány árnyalatok és a finom pasztellszínek légiesen könnyeddé teszik a szobát, optikailag nagyítják a teret, ellentétben a harsány felületekkel, a nagy, erőteljes tapétamintákkal, amik viszont összehúzzák azt. Ugyanez vonatkozik a textilekre is. Minél könnyedebb anyagokat keressünk, apró mintákkal, világos színekben.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!