A várostól csak egy ugrásnyira, mégis zöld fák árnyékában található egy régi zugligeti magánkemping, ahol Györgyi és Julian első közös kreatív projektjüket megvalósíthatták.
Az építész-belsőépítész Jánszky Györgyi és párja, a grafikus-fotós Julian Hartley Zugligetben, egy barátságos lakásban élnek, és mindig szívesen barangolnak a festői környéken. Ám amikor egyik „felfedezőútjuk” alkalmával átmásztak a szomszéd telket a sajátjukétól elválasztó sövényen, egy mesevilágban találták magukat.
– Ahogy megláttam az elburjánzott növényzet közepén a szocreál hangulatot sugalló faházat, rögtön arra gondoltam: ezzel jó lenne valamit kezdeni! – meséli Györgyi.
A Cabin and Canvas névre hallgató projektet szándékosan úgy tervezték meg, hogy inspiráló, elvonuláshoz ideális helyként tökéletes körülményeket biztosítson az alkotótevékenységhez művészeknek. A párnak az is fontos volt, hogy első vállalkozásuk valóban közös legyen, mindketten beleadták tudásuk legjavát, így a ház felújítása teljesen összekovácsolta őket. A munkában részt vett Julian lánya is, sőt szükség esetén ők maguk is szerszámot ragadtak.
– Jó nyári program volt, élveztük, hogy az akkoriban született kisbabánk mellett alkothatunk valamit – mondja az építész anyuka. – A kis faház az egykori kemping egyetlen megmaradt épülete. Bájosan ütött-kopott, de külsőleg nem kellett hozzányúlni, még a nyílászárók is tökéletesen működtek. Belül azonban nagyon rossz állapotban volt a ház, a gipszkarton falakat penész borította, ezeket újakra kellett cserélnünk – idézi fel Györgyi.
A házhoz építettek egy nagy fateraszt – tökéletes hely grillezéshez és pihenéshez. Az ajtón belépve viszont mintha egy másik világba csöppennénk. Az alaprajzon szinte semmit sem változtattak, ennek ellenére sikerült létrehozniuk egy négy ember számára kényelmes lakást. A kémény is a helyén maradt, télen egy kis kandallóval fűthető a ház. Hűtésre nincs szükség, mivel kedvező fekvése és a környező erdő miatt nyáron nem melegszik át az épület.
– Az ember itt kiszakadhat a civilizációból, ugyanakkor a ház biztosítja a 21. századi, komfortos életkörülményeket. A megőrzött rusztikus külsővel erős kontrasztban áll a beltér, mind az anyaghasználatot, mind a színeket és a berendezést tekintve. A helyiségekben minden fehér, a régi fapadlót felszedtük, és az eredeti kő hófehér műgyanta burkolatot kapott; utóbbi nagyon kellemes és könnyen tisztán tartható felület – mutatja a látványos megoldást vendéglátónk.
Györgyi adta meg az alapokat a tervezés és felújítás során használt anyagokkal, Julian pedig a kiegészítőkkel és egyéb lakberendezési elemekkel járult hozzá az enteriőr kialakításához. A nappalit díszítő képeket, a helyi terméseket ábrázoló fotókat is ő készítette. Még arra is figyeltek, hogy a polcokat a természeti környezetről szóló, illetve kreativitásra ösztönző könyvekkel töltsék meg.
A végeredmény minden tekintetben lenyűgöző, az atmoszféra pedig egyértelműen inspiráló: már az idei, első szezonban is a világ számos pontjáról érkeztek hozzájuk vendégek; itt megszálló festőművész barátjuk pedig egyik alkotása témájául választotta a helyet.
Még több képet a lenti galériában találsz!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!