Elfelejthetjük az algásodást, ha szakszerűen forgatjuk, szűrjük és fertőtlenítjük a házi strand vizét.
Takarítás
Szezonkezdés előtt alaposan, de karcmentesen vízkőtelenítsük és zsírtalanítsuk az üres medence burkolatát. Feltöltés után az uszadékokat (pl. leveleket) kifoghatjuk hálóval vagy lefölözhetjük szkimmerrel. A lesüllyedt szennyeződéseket medenceporszívóval tudjuk felszippantani.
Szűrés
A vízben lebegő parányi anyagok eltávolításáról a medence pereméről belógatott elektromotoros merülő szivattyúval vagy kívül elhelyezett vízforgatóval gondoskodhatunk. Ezek fontos része a különféle anyagú, tisztítható betéttel ellátott mechanikai szűrőegység.
A kisebb (max. 15 m3-es) családi medencékhez elegendő berendezések papír- vagy vékony műanyag betétje 2-3 hónap múlva cserére szorul. Nagyobb medencékhez uszodatechnikai kvarchomokkal töltött, jobban teljesítő szűrőtartályt ajánlanak a szakemberek.
Vegyszerek
A mikroszkopikus méretű élő szervezeteket, főleg a bezöldülést okozó, az eső és a szél által bejuttatott algákat többféle adalék egyidejű alkalmazásával semlegesíthetjük. Ezek akkor fejtik ki optimálisan a hatásukat, ha a medence pH-értékét beállítjuk a 7,2– 7,6 tartományba. A pH-érték szinten tartásának és a precíz adagolásnak köszönhetően kevésbé érződik a fertőtlenítéshez általában használt szerves klór szaga.
Uszodatechnikai szakboltokban kapható kétoldalas teszterekkel egyszerre ellenőrizhetjük a pH-t és az előír klórtartalmat. Szükség van algaölő, valamint ún. pelyhesítő rendszeres adagolására is. Utóbbi szer a már semlegesített lebegő szennyezőanyagokat nagyobb pelyhekké alakítja, amelyek leülepednek a medence aljára. Onnan már könnyen összegyűjthetők a medenceporszívóval.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!