Nincs olyan erkély, amelyen ne férne el egy-két zöld növény. Vegyük figyelembe a körülményeket, és válasszunk ezekhez mérten!
Ha kicsi az erkély
Azért, mert nincs sok hely az erkélyen, még nem kell lemondani a növényekről. Válasszunk méretben passzoló virágot, például az egynyári dísznövényt, a lobéliát, ami júniustól őszig ékesítheti a balkont – a napos vagy félárnyékos helyeket szereti. Igénytelen és kis helyen elfér a körömvirág is: narancsos árnyalata tökéletesen kiegészíti a lobélia kékjét. Jó választás, ha a zsebkendőnyinél valamivel nagyobb méretű az erkély, a kisebb tuja, törpe fekete luc, ami cserépben is eléldegél és közepes vízigényű.
Ha napfényben fürdik egész nap
A napot szereti, az esőt már kevésbé a fukszia, ezért fedett helyre tegyük. Szintén jól bírja a sok fényt a begónia és a petúnia – ezeket a növényeket is nevelgethetjük cserépben. Fontos azonban, hogy a napos teraszon élő növényeinkre minden nap nézzünk rá, hiszen földjük sokkal gyorsabban kiszárad, mint a beltéri növényeké, gyakrabban igénylik a locsolást. (Melegebb nyári időszakban minden nap locsoljunk!)
Ősszel, ha hűvösebbre fordul az idő, értelemszerűen vigyük be a hideget nem bíró növényeket a szobába. Ilyenkor tapasztalhatjuk, hogy a növényeink nem olyan tempóban nőnek, mint korábban, esetleg kicsit bágyadtabbak. Az ok egyszerű: egész nyáron rengeteg napfényt kaptak, ami fény a szobában kevesebb. Amennyiben megtehetjük, helyezzük a helyiség minél világosabb részeire a nyáron kinn élő növényeket.
Ha szeles
A szobában elkényelmesedett növényeink ritkán küzdenek meg a természeti elemekkel – nem mindegyik bírja jól a szelet. Igyekezzünk szélárnyékba tenni a balkonon is a növényt, illetve ügyeljünk a gyakoribb locsolásra, hiszen a szél könnyen kiszárítja a növény földjét. Viharriasztás esetén, ha nem védett a terasz, érdemes bevinni a növényt a szobába.
Masszív kaspót válasszunk, ami ellenáll az elemeknek, a szélnek, az esőnek, hidegebb időnek. Minél színesebb, stílusosabb a tartó, annál jobb: öltöztessük a teraszt dizájn kaspókkal. Fontos azonban, hogy kiadósabb csapadék után ellenőrizzük a kaspókat, öntsük ki belőle a felgyűlt vizet, ne álljon benne napokig a növény.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!