Érdekességek és történetek a 20. század lakberendezésének világából: Madarász Magdolna, a Forma Boutique tulajdonosa mesél a múlt század különlegességeiről egy-egy példával illusztrálva – ezúttal a magyar art déco kerámiaművészet egyik darabjával, anyák napjára hangolódva.
A magyar art déco kerámiaművészet kifejezetten érdekes szelete mind az art déco, mind pedig a magyar kerámiaművészetnek.
A pompás, fényűző stílus amely az 1920-30-as években Amerika után Európába is begyűrűzött, olyan időszaka volt az iparművészetnek, amely ismét közel hozta a műalkotást az emberhez, amelyben a műtárgy ismét l’art pour l’
Az érdekes, szinte gyermekded formavilág, az erős, intenzív színek, az egyszerű, hétköznapi témák elterelték a figyelmet a szörnyűségről, hogy az egyik világégést elkerülhetetlenül követő második már a küszöbön kopogtatott. Az art déco nő szeme mindig csukva van, arcán halvány mosollyal utasítja el az elkövetkezendők látványát és feledkezik bele a charleston őrült ritmusába.
E stílus szülötte a magyar kerámiaművészet kiemelkedő alkotóinak, a Komlós testvéreknek a műhelyéből származó anya-gyerek kompozíció. Mintha csak egy Disney mesében lennénk, úgy trappolnak az elefántok előttünk. Olyan találó az egész: a borjacska, ahogy ellenáll anyjának, az elefántmama, ahogy elszántan húzza gyermekét, nem törődve semmivel. Édes, vidám megfogalmazása mindannak, amit anyánkkal dacolva vagy gyermekünkkel küzdve átélünk. Jellemzően az art décóra, ultra mély érzések játékos köntösben. Anyaság jobbról, anyaság balról, és egy könnyes mosoly…
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!