Egy műalkotás, egy művész és egy enteriőr: sorozatunkban antik és kortárs műtárgyakat mutatunk be olvasóinknak és szemléltetjük, hogyan simulhatnak bele ízlésesen a mindennapjainkba.
Vannak olyan terek, amelyeken ügyes-bajos dolgainkkal egyszerűen átsuhanunk. Ezek jellemzően intézetek, hivatalok, adminisztratív teendőink megállói. Tagadhatatlanul sokszor időnk pazarlásának helyszínei ezek. Nem csoda, ha negatív képzeteink társulnak hozzájuk, főleg ha egyhangú és sivár a kialakításuk. Érdemes időnként azonban nyitott szemmel és prekoncepcióktól mentesen betérni, ha ilyen közegbe sodor minket az élet, mert akár meglepetések is érhetnek.
Míg Magyarországon a bürokratikus helyeken főként retro stílusú érdekességeket találhatunk, addig az üzleti szférában nem ritka, ha ezekben az enteriőrökben egyfajta átszellemültséget szeretnének kihangsúlyozni a berendezés segítségével. Sugallva azt, hogy aki ide belépett, valamilyen más kategóriájú élményben fog részesülni.
Ezt az esetet alapul véve egy olyan fogadóteret mutatunk be, amely nemes egyszerűséggel, mégis frappáns dekorációkkal lett felszerelve. Elsőként szembetűnik a minőségi burkolóanyagok használata, amelyek mintázata önmagában egyfajta áramlást rajzol ki. A homogén falfelületekhez egyszerű kivitelezésű, mégis kényelmes és magas kvalitással készült ülőgarnitúrák kaptak helyet. Ezek már önmagukban nyugalmat árasztanak ebben a térben. Azonban mégsem süllyedünk konformista szürkeségbe az itt eltöltött idő alatt, mely a design lámpák kialakításának és a belőlük sugárzó élénk fényeknek köszönhető. A sárgás árnyalatok élettel töltik meg a helyszínt és a napsütés élénkségét viszik be a belső térbe a mesterséges világítás által.
Ehhez az apró stílusbeli trükkhöz párosítottunk egy kortárs festményt. Gábor Áron: Áramlás című kompozíciója nem csak egyszerűen pezsgő színvilágával kapcsolódik a sugárzó enteriőrrészletekhez.
Mindezen túl a kép témája, mely energiákat, lendületet és gondolatokat is áramoltat a falmintázat mozgékonyságával is szoros kapcsolatban áll. Egyfajta burkolt dinamizmus szövi át ezt a különleges befogadóteret, mely első ránézésre lehet szürke és unalmas, de ha nem csak átsuhanunk rajta, hanem megfigyeljük finom, apró részleteit akkor valóságos vizuális élménnyel gazdagíthat mindenkit, aki áthalad rajta.
A rovat szakmai partnere a műtárgy.com/Art Advisory Budapest.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap.