Véssük az eszünkbe: a neutrális nem egyenlő az unalmassal vagy „semmilyennel”! A neutrális színeknek is megvan a helye és szerepe az enteriőr színvilágának kialakítása során. Mutatjuk, hogyan!
Megunhatatlan semlegesség
A semleges színekből sosem lehet túl sok egy helyiségben, hiszen rengeteg szín és árnyalat közül válogathatunk, ami elég kombinációs lehetőséget és játékosságot hagy nekünk. Egy hálószoba vagy egy fürdőszoba színvilága lehet akár teljesen neutrális: fehér, szürke, bézs színek harmonikus keveréke.
Érdemes világosabb tónusokat választani alapnak, a falakra, sötétebb színeket a berendezésre, izgalmas fabútorokkal és fapadlóval – de ez csak egyetlen recept! Míg egyes színek kimehetnek a divatból, a neutrálisak mindvégig időtállóak maradnak.
Diszkrét kiemelés
Kedveljük a vibráló színeket, de nem szeretnénk túlzásba esni? Néhány izgalmas, mintás bútor sokkal erőteljesebb hatást fog kelteni, ha nem nyomjuk el hasonlóan erős színekkel. Erre tökéletesen alkalmasak a neutrális színek, csak meg kell találnunk a megfelelő árnyalatot.
Bézzsel például kiemelhetjük a rózsaszínt vagy az aranyat; szürkével a zöldet, a kéket, a pirosat. Nemcsak a színek, de a textúrák is sokkal hangsúlyosabbá válnak: a fa mintázatai, a textil egyszerűsége, a puha párnák szőrméi izgalmas összképet fognak eredményezni.
Stílusok alapja
A semleges, neutrális színekre rengeteg stílust lehet alapozni, például leginkább a modern, minimalista stílusba, a szívmelengető skandinávba vagy az elegáns klasszikusba.
Nem kell attól tartanunk, hogy valamit elütnének, hiszen ahogy a nevükből is sejthetjük, gyakorlatilag bármihez remekül illeszkednek.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!