Honnan tudjuk, hogy melyik számunkra a legideálisabb?
Az egyéni vállalkozás indítására való hajlam, a szabadúszó (más néven freelancer) munkavégzés és a távmunka iránti érdeklődés évről évre nem csak a világ többi részén, de hazánkban is folyamatosan nő. Ebből adódik, hogy a közösségi munkavégzés (coworking) trendje a vállalkozások körében egyre nagyobb népszerűségnek örvend, hiszen a világ minden táján elérhető, elkötelezettség nélküli munkaállomást kínál.
A népszerűség növekedésének hála egyre több lehetőségünk van arra, hogy megtalálhassuk a számunkra leginkább megfelelő munkaterületet. Egy közösségi iroda használata nem csupán arról szól, hogy megosztjuk ismeretlenekkel az íróasztalunkat. Egy munkaállomás bérlésekor lehetőségünk van (egy általános értelemben vett irodával ellentétben) akár csak az ott töltött órák után fizetni, így rengeteg pénzt megspórolhatunk magunknak a hónap folyamán.
A két legkedveltebb coworking munkavégzési lehetőség napjainkban a dedikált munkaállomások és a szabad, nem személyhez kötött asztalok használata. Milyen előnyei vannak a nem személyhez kötött és a dedikált munkaállomásoknak és miért érdemes mindkettőt kipróbálni?
A közösségi terekben található asztalok vagy ülősarkok olyan állomások, melyeket a tagok egy csoportja közösen használ. Ideális választás lehet egy olyan szabadúszó esetében, aki havonta csupán néhány alkalommal tartózkodik a városban és fókuszált munkát szeretne végezni. Abban az esetben, ha ezt a típusát választjuk munkánk elvégzésének helyszínéül csupán annyit kell tennünk, hogy laptopunkkal kiválasztunk egy szimpatikus, szabad széket és máris neki tudunk állni a munkának. Ha ezt az opciót választjuk, lehetőségünk van órára, napra, vagy hónapra is fizetni a szolgáltatásért cserébe, tehát nem kell az elköteleződéstől tartanunk.
A dedikált munkaállomások legnagyobb előnye, hogy alapvetően biztosítja a felhasználók számára, hogy egy adott íróasztal az övék mindaddig, amíg a tagságuk tart. A szabad asztalfoglalókkal ellentétben a dedikált íróasztal használó tagok általában a közösség alappillérei, hiszen folyamatosan kölcsönhatásba lépnek egymással és megosztják ötleteiket a másikkal. Ha a munkánk megköveteli a folyamatos naprakészséget és szeretnénk egy olyan munkaállomást, ami csak a miénk, viszont nem szeretnénk külön irodát fenntartani, ráadásul az otthoni munkavégzés sem könnyíti meg a koncentrációnkat, érdemes beruházni egy ilyen munkaállomásra.
Bármelyik opciót is tartjuk szimpatikusnak, a Spaces irodaházai tökéletes lehetőséget nyújtanak a coworking munkavégzés területén. Budapest belvárosában már két helyen, a Corvin Towersben és a White Houseban kínál inspiráló helyszínt önnek és terveinek.
A cikket a Spaces és a Regus irodaközpontok (IWG Group) támogatták.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!