Egy hideg téli estén nincs is annál kellemesebb, hogy a számunkra a legjobb illóolajat kiválasztva kényeztetjük testünket és lelkünket egy aromafürdővel.
Mi lenne, ha egy este erejéig egy wellness-szálloda hangulatát varázsolnánk a saját fürdőszobánkba? Mindehhez nem szükséges más, mint néhány csepp illóolajból készült aromafürdő, amellyel testünket és lelkünket is egyaránt kényeztethetjük. Nem mindegy, mely anyagokat és illatokat keverjük össze. Cikkünkkel ebben kívánunk most segítséget nyújtani, ha pedig még több fürdőszobai élményre vágynánk, vagy szeretnénk megismerni a legújabb trendeket, akkor érdemes ellátogatni 2020. január 17-19. között az első budapesti Fürdőszoba és Otthoni Wellness Kiállításra, amelynek a BOK csarnok ad otthont.
Kleopátra nyomában
Az illóolajok és az egyéb növények gyógyító hatásait már az ókorban is ismerték: Kleopátra, Egyiptom királynője a legendák szerint magas szinten űzte a szépségápolást, mindebben pedig az illóolajok erejét sem félt bevetni. Miért ne alkalmazhatnánk ezt a tudást mi is a saját fürdőszobánkban? Akár zuhanyzóban, akár kádban is élvezhetjük az aromaterápia jótékony hatásait.
Tejben és mézben
A fürdő elkészítése előtt gondoljuk át, mit szeretnénk elérni: felfrissülnénk vagy éppen ellenkezőleg, nyugalomra vágyunk inkább? Variáljuk eszerint az illóolajokat! Fontos tisztában lennünk azzal a ténnyel, hogy az illóolajok feloldódásához szükségünk van más anyagokra is: adagoljunk hozzájuk egy kevés tejet, tejszínt vagy mézet! Wgy deciliter langyos tejhez vagy 4 evőkanál tejszínhez anyag, avagy 3-4 evőkanál mézhez 10-15 csepp illóolajat adjunk, és már el is készültünk a saját wellness programunkkal. Az aromaterápiás fürdést maximum három hetente ismételjük!
Aromazuhany
Fürdőkád nélkül is élvezhetjük az aromaterápia jótékony hatásait: erre megoldás az úgynevezett aromazuhany. Mindehhez szükségünk van egy fürdőkesztyűre vagy egy fürdőszivacsra, amelyre rátehetjük a kikevert illóolajos kombinációt, majd ezek segítségével vigyük fel a bőrünkre!
Melyik illóolaj mire jó?
Nyugtató: narancs, levendula, rózsafa, fahéj, citromolaj vagy kamillaolaj.
Frissítő: inkább erőteljesebb illatokat válasszunk, ilyenek például a fenyő, menta, citrom, vagy a rozmaring illata.
Izomlazításra, sportolóknak: rozmaring, édeskömény, narancs, vagy a levendula.
Megfázásra, megelőzésre: eukaliptusz, fenyő, zsálya és a kakukkfű.
Hasznos tippek
Virágszirmok között:
Az aromaterápiás fürdőnket fokozhatjuk néhány szirommal is. Ezeket praktikusabb, ha gézzacskóba helyezve tesszük és áztatjuk a vízbe, ugyanis a bőrünkről nehezen szedhetőek le.
Előzzük meg a baleseteket!
Az illóolajos fürdőzés után a kád alja csúszós lehet, erre fokozottan figyeljünk oda! Ha végeztünk, egy kevés szódabikarbónával elkevert vízzel mossuk át a kád alját, ez az egyveleg ugyanis kiválóan oldja az olajat.
Készítsünk fürdőgolyót!
Néhány egyszerű hozzávalóból, illóolajokból és szárított növényekből mi magunk is készíthetünk otthon fürdőgolyót. Ha gyerekeknek szánjuk, tehetünk a golyók közepébe egy apró meglepetést.
Először keverjük össze a száraz összetevőket: 100 gramm szódabikarbónát, 50 gramm citromsavat és 25 gramm étkezési keményítőt. Egy másik tálba jöhetnek a folyékony hozzávalók: 40 gramm kókuszzsír (vagy más olaj is lehet, például jojoba, mandula) és 10-20 csepp tetszőlegesen kiválasztott illóolaj. A száraz alkotóelemeket mixeljük össze a folyékonyakkal. Öntsük formába, vagy gyúrjunk belőlük apró golyókat. Várjunk egy napot, amíg megszilárdul, majd tehetjük is a fürdővízbe, vagy csomagolhatjuk ajándéknak. Kellemes fürdőzést!
Ha szeretnénk még több információt, érdekességet megtudni a fürdőszobák világáról, akkor 2020. január 17-19. között irány az első budapesti Fürdőszoba és Otthoni Wellness Kiállítás! Még több információ itt érhető el.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!