Felújítás a fürdőszobában: még belegondolni is rossz, milyen irtózatos nagy munkával és mekkora költséggel jár. Legtöbbször az elöregedett csúnya csempe miatt vállalják be, pedig létezik megoldás bontás nélkül is!
Egy teljes fürdőszobafelújítás manapság már több milliós tétel is lehet. A felújítás költségvetéséből a legnagyobb rész a régi csempe leverése és az új csempe beszerzése, illetve szakszerű fölrakása szokott lenni. Nem csoda, hogy sokan akkor is a végsőkig halogatják ezt az óriási munkát, ha már nagyon elavult stílusú, kopott vagy épp csúnya a csempe. Ha nálad is ez a helyzet, érdemes elgondolkodni a felújítás olcsóbb és egyszerűbb lehetőségein, hiszen a fürdőszobád kevés pénzből is teljesen megújulhat, ráadásul nem jár porral, sittel a munka. Megújulás bontás nélkül is lehetséges, és még százezer forintba sem kerül! Pláne, ha magad végezed el a munkát, némi kézügyességgel!
Takarékos felújítás: fesd le a csempét!
Látványos eredményt hoz, olcsó, és ha jól választod meg az alapanyagokat, sokáig szép marad. A csempefestés a bútorfestés mellett reneszánszát éli mostanában, hiszen aki már festett bútort, hamar eljut odáig, hogy elgondolkodjon a csempe felfrissítésén is.
A festéshez ecsetre, bársonyhengerre, alapozó festékre, és zománc- vagy akrilfestékre lesz szükséged. Először alaposan tisztítsd meg a csempéket, hogy ne maradjon rajtuk se vízkő, se szappanmaradék, egyéb szennyeződés. A legjobb a puha rongy és némi ecetes víz; erős vegyszereket nem érdemes használni. Ha megszáradt a patyolattiszta csempe, jöhet az alapozó festék, ami tapadóhidat képez a csempe sima felületén. Így ha ezt a réteget felvitted, utána már jobban megmarad rajta a fedő festék. Mindig az alapozó festék használati útmutatójában írtak szerint járj el a munka közben. Ezután jöhet a fedő festék, de azt érdemes észben tartani, hogy ahol nagy terhelés éri, például a zuhanyzó körül, ott szükség lehet egy extra vízzáró rétegre, hogy ne peregjen le a festés.
Tartós és mutatós a csempematrica
Aki nem akar festéssel bajlódni, a csempe felújítás során használhat matricákat is; ez egy strapabíró, általában öntapadós műanyag panel, amit különféle méretekben, színekben és mintákban lehet kapni. Könnyen tisztítható, laminált felületének köszönhetően ellenáll a páralecsapódásnak, és hosszan kitart. Akárcsak a festésnél, itt is fontos, hogy tökéletesen tiszta és zsírmentes, száraz felületre kerüljenek a matricák. Érdemes nem a legolcsóbbat megvenni, hanem a minőségre törekedni, így sokáig szép marad majd a fürdőszobád.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!