Otthonos, vidám, kreatív – a fiatal házaspár elképzelései alapján megálmodott, Családi Játszótérnek keresztelt lakásra tökéletesen illik ez a barátságos hangulatot sugalló elnevezés.
Mielőtt a fiatal házaspár belevágott a sok szűkös helyiségből álló lakás átalakításába, jobbnak látták átgondolni, milyen szerepet szánnak majd otthonuknak a mindennapokban. Abban mindketten egyetértettek, hogy egy olyan közösségi teret szeretnének, ahol valóban együtt és nem egymás mellett élhetnek, és ahol testileg-lelkileg megpihenhetnek, feltöltődhetnek. A férj, Rick reggeltől estig a munkahelyén van, kikapcsolódásként pedig szívesen főz. A felesége viszont nemrég született kislányukkal tölti a nap nagy részét, ezért számára elsődleges, hogy a kicsit akkor is maga mellett, illetve biztonságban tudhassa, ha épp tennivalója akad a lakásban. Az életmódjuknak tehát egy loft jellegű, nyitott terekkel rendelkező lakás felelt meg leginkább.
A tajvani otthonok többségében a nappali „tévéfala” kapja a főszerepet, ennek kialakítására fordítják a legtöbb figyelmet. Az anyagi jóléthez hagyományosan a drága anyagok használatát társítják, a konyha viszont általában egy kicsi, zsúfolt, sötét és ablaktalan helyiségbe kerül. Házigazdáink szakítottak ezzel a tradícióval, kiköltöztették a konyhát és az étkezőt a nappaliba, mely a lakás központjává vált. Így lehetőség nyílik arra, hogy a családtagok akár különféle tevékenységek végzése közben is kapcsolatban legyenek egymással. Vendéglátóink hangsúlyozzák, az együttlét számukra nemcsak beszélgetést jelent, de azt is, hogy folyamatosan közös élmények részesei: ugyanazt a panorámát látják, ugyanazokat a hangokat hallják, egyformán érzékelik a fényviszonyokat és az illatokat.
A fiatal párnak az is fontos volt, hogy otthonukban fesztelen és meghitt légkör uralkodjon, hogy teljesen el tudják magukat engedni, ezért a luxushatás helyett inkább kényelemre és fiatalos hangulat kialakítására törekedtek. Ennek megfelelően az alapok visszafogott és nyugtató árnyalatokat kaptak: a konyha zöldje, a falak szürkéje, a padló és a gardrób barnája kellemes harmóniába rendeződik, az itt-ott felbukkanó élénksárga és kék pedig némi izgalmat és játékosságot visz a térbe.
A berendezés nagy részét méretre szabott, modern vonalú darabok alkotják, melyek elkészítése ugyan hosszabb időt igényelt, ám a helykihasználás szempontjából a megoldás a lehető leghatékonyabbnak bizonyult. Ipari elemekkel tették némileg lazábbá az összhatást: a különböző fémek, csövek, téglák kulcsszereplőjévé váltak az enteriőrnek. Ennek egyik legmarkánsabb példája az előszobát a nappalitól elválasztó panel, mely – akárcsak a lakás többi része – nagyban különbözik a hagyományos, a feng shui elveit követő tajvani lakberendezési szokásoktól, ám jobban megfelel a modern életvitelnek és ízlésnek.
Tipp
Modern és fiatalos enteriőr kialakításához csempésszünk egy-egy merészebb színt vagy szokatlan anyagot, formát a térbe! Már néhány izgalmas felülettel, vibráló árnyalattal is feldobható az egyébként visszafogott berendezés. Az „extrákat” ráadásul bármikor lecserélhetjük.
További képekért görgess a lenti galériához!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!