A Feneketlen-tó mellett található lakást több részre és funkcióra osztották fel, mégis egységes arculatot igyekeztek kialakítani a felújítási munkálatok során. Nézzük meg, hogy hogyan sikerült végrehajtani ezt az egyedi feladatot!
Az összesen 210 négyzetméteres lakást négy nagyobb részre választották szét: három darab, Airbnb-re lakosztályra, és egy körömszalonra, melynél egy oktatóterem, és az ezekhez tartozó kiszolgálóhelyiségek is megtalálhatóak. A lakás belsőépítésze, Szén Molnár Tamás mesélt nekünk a munkálatokról és a végeredményről.
– Az átalakítás előtt az ingatlan nagyon rossz állapotban volt, mégis látszottak előnyös adottságai. Kiemelkedően jó a lakás benapozása, hiszen teljesen körbejárja a nap. Továbbá az is erénye, hogy elég nagy a belmagassága és az ablakai is. Látszott rajta, hogy csodálatos belső tereket lehet kihozni belőle.
Mivel a falak elhelyezésétől kezdve a gépészetig mindent újra kellett tervezni, rengeteg kihívással találkoztak a munkálatok során.
– Az egyik legnagyobb kihívás az volt, hogy találjunk egy olyan motívumrendszert, amely az egész lakásban megmutatkozik. Mindent erre igyekeztünk felfűzni, és több részletben is megjelenik: a falgrafikákon, a posztereken, a négyzetes faldíszeken stb. Ez nagyon pontos kivitelezést igényelt, ami nem ment könnyen.
A lakás mindegyik helyiségében érezhető a precizitás, a modernség, mintha egy profi és otthonos szállodában találná magát az ember. A rövid távú kiadásra szánt lakrészekben az igényes kialakítás során fontos szerepet kapott a funkcionalitás is. A tervező számára a körömszalon és előadó kapcsolata, a körablak, és az előadóban megjelenő falgrafika, valamint az ágyvégek és a mögöttük található poszterek a kedvenc részei, pontjai a lakásban. Utóbbiak igazán bensőséges hangulatot árasztanak.
– Kiemelten fontosnak tartom, hogy a funkcionalitás mellett egy vizuális és térbeli belsőépítészeti koncepció következetesen jelenjen meg a belsőn. A homlokzati falak elhelyezkedése adta az alapot, amelyet tovább folytattunk a négyzetes motívumokban – ezek minden helyiségben következetesen megjelennek. Fontos volt számomra, hogy a százéves stílusjegyek újra visszaköszönjenek, de legyen bennük egy csavar, egy egyfajta újraértelmezés.
Még több képért kattints a lenti galériára!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!